مهد شبانه روزیندای مادر

شبانه روزی امروزه دغدغه بسیاری از والدین شاغل تنهایی کودکان می باشد .والدین شاغل معمولا برای شب می توانند کنار کودک خود باشند. به این معنا که تنها ساعات کمی از روز نیاز دارند فرزند خود را تنها بگذارند. اما تمام شغل ها به این صورت نمی باشند. ممکن است بیش از ساعت کاری مهد کودک ها نیاز داشته باشید کسی مراقت فرزندتان باشد، یا محل کار شما بیمارستان ها، داروخانه های شبانه روزی، دامپزشکی های شبانه روزی، رستوران و … باشد، در این شرایط ممکن است بعضی مواقع کل شب مشغول باشید. برای راحتی خیال خود می توانید کودکستان شبانه روزی را برای نگهداری فرزند دلبندتان انتخاب کنید . در این شرایط نه تنها از وضعیت فرزند خود آگاه خواهید بود بلکه مطمئن هستید فردی با تجربه و تحصیل کرده در محیطی امن کنار فرزند شماست.

اتاق بازی

در کودکستان فضایی به تجهیزات بازی اختصاص داده شده است در انتخاب وسایل و تجهیزات ایمن ، متناسب بودن با علایق ، سن و توانایی‌های یادگیری کودکان استفاده از وسایل قابل انعطاف ملاحظه شده است . وسایل بازی برای بازی‌های ساختمان سازی ، مانند مکعب‌های چوبی یا پلاستیکی .آجرهای کوچک و …. وسایل بازی برای بازی‌های تخیلی و نمادین مانند عروسک ها ،’وسایل ویژه پزشکی ،ماشین های بازی هواپیما های بازی ،ظروف آشپزخانه لباس‌و کیف و کفش ها، وسایل بازی برای بازی‌های دست ورزی مانند تخته اشکال ،آجرهای موزاییکی،وسایل چینه ،مهره ها و…وسایل بازی معلم ساخته مانند دومینو ها و…. وسایل وتجهیزات در محیط باز برای کسب تجربه های محیطی مانندتاب سرسره ،توپهای بزرگ و کوچک ، سطل های شن ودر نظر گرفته شده است .

محیط ایمن

مهمترین نیازی که یک مرکز پیش دبستانی برای هر کودک باید برآورد،نیاز اوبه امنیت و پذیرش است. وقتی کودکی به یک مرکز می آید در حقیقت برای اولین بار ،امنیت خانه خود را ترک می گوید و بنابراین مستلزم سازش با محیط جدید است یک مرکز پیش دبستانی باید محیطی را تدارک ببیند که براحتی خود را با آن تطبیق دهد . دانستن اینکه کودکان، در چه محلی، چه زمانی و چگونه در معرض خطر هستند، به مراقبت و ایمنی آنها کمک شایانی خواهد کرد. کودکان در مراکز پیش از دبستان در معرض انواع صدمات زیر هستند رعایت نکات ایمنی در مدرسه، محل کار و خانه یک اصل بدیهی و مسلم است ولی رعایت ایمنی در برخی از موارد اهمیت بیشتری پیدا می کند.